top of page

Шановні вступники 2023 року!
Лиманський медичний фаховий коледж 
Донецького національного медичного університету
запрошує  вас відвідати Дні відкритих дверей,
які відбудуться

13, 20, 27 травня та 3 червня об 11:00


      Якщо ви бажаєте здобути фах медичного працівника, бо з дитинства мрієте з гордістю носити білий халат, щоденно допомагати пацієнтам долати хвороби, дбати про здоров’я маленьких та дорослих громадян України, вступайте до нашого коледжу.
     
Про майбутню професію фельдшера або медичної сестри,  освітньо-професійні програми навчання, етапи вступної кампанії 
пропонуємо дізнатися під час онлайн-зустрічі.


Заповнюйте анкету для реєстрації 


https://forms.gle/siqtvGd8HJNq2ody7


Приєднуйтесь на конференцію за посиланням


https://meet.google.com/yqx-ixjw-eis

З нетерпінням чекаємо на приємне та цікаве спілкування!
Контакти: +380 95 508 2407
                    +3
80 50 202 6160

День Єднання.jpg

16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання. Акцію створив президент Володимир Зеленський 2022 року. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози. 

                                                                                                                    Історія свята

 

         Взимку 2022 року Росія почала без пояснень стягувати свої війська до українського кордону. Світові ЗМІ активно писали про можливість військового вторгнення РФ до України. Серед дат, коли це можливо, видання The Sun назвало день 16 лютого 2022 року.

      Українська влада закликала громадян країни не панікувати. Пізніше президент Володимир Зеленський оголосив 16 лютого Днем єднання України, щоб показати єдність українського народу, згуртувати українців навколо національної ідеї та показати російським пропагандистам, що українці — це єдиний народ.

     Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!

     Вітаємо з Днем єднання України. Всім нескінченного щастя, міцного здоров'я, благополуччя. Нехай життя в нашій чудовій країні буде для кожного в достатку, радості, спокою. Нехай завжди над нашими землями світить сонце, і всім нам тут буде світло, тепло і затишно!

1.jpg

                                                                                    22 січня в Україні відзначають День Соборності

          22 січня 1918 року на IV універсалі Центральною Радою було проголошено, що Україна стала незалежною державою. Рівно через рік (22 січня 1919 року) було підписано Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Тобто за документом ці дві частини об'єднувалися в одну, щоб створити єдину державу. Назвали його просто "Акт Злуки".

На жаль, довгоочікуваного об'єднання так і не відбулося. Однак ця подія мала надзвичайний вплив на подальшу політичну ситуацію. Так, напередодні річниці 1990 року між Львовов і Києвом було створено "живий ланцюг" з мільйонів людей, які трималися за руки. Ця акція стала підтвердженням єдності та стійкості українського народу. Вона вважається однією з найбільших у світовій історії.

1999 року президент України Леонід Кучма підписав наказ про створення державного свята — Дня Соборності України — 22 січня.

            Що таке соборність? Це духовне єднання всіх територій, які історично належали українському народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів. Також соборність означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ як вільну, суверенну, демократичну, правову й соціальну.

6 грудня українці відзначають важливе державне свято – День Збройних Сил України. Воно було встановлене постановою Верховної Ради України в 1993 році. На Збройні Сили   покладається  оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.    Українські військові – це справжня армія незламних та нескорених бійців, патріотів, які вже котрий рік в умовах війни демонструють мужність, звитягу, силу духу, волю та неабияке бажання перемогти ворога.     Вітаємо нашу гордість і найцінніше багатство України – всіх її військовослужбовців. Вони – наші захисники, наша надія і наша опора.

Збройні Сили України –  
Слава, гордість, міць країни! 
Захищають мир, свободу! 
Служать рідному народу! 
Тож вшануймо в день святковий  
Всіх без винятку військових! 
Адже мир тоді панує, коли армія чатує! 
 
Щира шана і подяка,  
Хлопцям нашим і  дівчатам, 
Що військову  службу чесно 
Сприйняли,  як борг почесний! 
 
Хай буде сильною рука, 
Міцними будуть хай війська, 
Нехай здоров'я - як та криця, 
Хай служба завжди - як годиться! 
 
Хай швидше буде спокій,  мир! 
Будь, як казковий богатир - 
Могутній, нездоланний, вмілий! 
З Днем ЗСУ, наш  воїн милий!

Міжнародний день волонтера: історія свята
Генеральна Асамблея ООН в 1985 році запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/40/212. ООН закликала держави здійснити заходи з метою підвищення поінформованості про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей в усіх сферах діяльності пропонувати свої послуги в якості добровольців як на батьківщині, так і за кордоном. Волонтери (добровольці) — це люди, які свій вільний час витрачають на благо суспільства.

Є доброта лиш для сенсацій,

Відома нам її мета,

Існує й інша доброта,

Що вимагає компенсацій.

А є така, що від людини

Вона сама назустріч лине

Із слова, вчинку, із очей.

Все більше й більш таких людей.

 Ось кануть злигодні у вічність,

Серця перейме яснота.

І прийде в світ її Величність –

Одна вселюдська Доброта

Як добре, що є у світі волонтер -

Це той, хто у душі байдужість стер,

Хто помагає іншим без оплати,

У лікарняні харч несе палати,

Потрібні ліки, усмішки лежачим

Дарує без усякої віддачі.

Хто дух упалий вгору підіймає,

Вірші читає, танцює і співає

Для хворих, сиріт, воїнів на фронті

Малює сонце їм на горизонті.

Хто не боїться час, тепло віддати,

На благо інших вміє працювати,

Хто кошт збере, взуття, одежу, книгу

І тому дасть, кого скувала крига,

Хто нині без костюма і краватки,

Кого обсіли болі та нестатки.

Це той, хто нашу армію підтримав,

У кого "на" до "дай" - добірна рима

День захисників і захисниць України

       Це свято виникло на тлі підсилення в суспільстві ідей декомунізації і збройної агресії Росії на Донбасі і в Криму.

      Державним святом 14 жовтня встановлено Указом Президента України від 14.10.2014.   А пізніше глава держави виступив з ініціативою зробити цей день вихідним. 5 березня 2015 року Верховна Рада підтримала президентський законопроєкт про встановлення вихідного 14 жовтня. Вперше День захисника України  у 2015 році відсвяткували під гаслом «Сила нескорених».

       14 жовтня 2022 року також мав би бути вихідним, але через війну цей день буде звичайним робочим днем.
      Датою свята не випадково обрали 14 жовтня, адже в цей день відзначають і День українського козацтва, символом якого була Богородиця.

День українського козацтва

      Для українських козаків День Покрови Божої Матері також був найбільш шанованим святом, адже їхню церкву було присвячено саме Діві Марії. В цей день, 14 жовтня, у козаків відбувалися вибори нового отамана.

       Після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова.

        День українського козацтва почали відзначати в Україні з 1999 року, коли Президент України Леонід Кучма впровадив це свято своїм Указом від 7 серпня 1999 року.

Покрова Пресвятої Богородиці

         Це свято відзначається християнами східного обряду (православними і греко-католиками) 14 жовтня. За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я – Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю Покровою. Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

         В Україні Покрова Пресвятої Богородиці завжди була великим святом. Існує народна прикмета: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови. Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні.

   У цей день педагогічний та студентський колектив Лиманського медичного фахового коледжу ДНМУ щиро та сердечно вітає з Днем захисника України всіх випускників та випускниць коледжу, викладача фізичної культури Янченка Андрія Анатолійовича, які сьогодні мужньо та сміливо боронять нашу Вітчизну, захищаючи її територіальну цілісність і виборюючи для нас право жити у вільній та незалежній державі.

  Дорогі наші захисники та захисниці! Бажаємо вам міцного здоров’я, стійкості та непохитності бойового духу, довгих років життя під мирним небом. Нехай не згасає у вас світло віри і допомагає високе покровительство Пресвятої Богородиці. Ми віримо в нашу перемогу та чекаємо на зустріч з вами!

 

Місце шани та вдячності

310137884_469662018522447_5431222874859847145_n-e1664890778315-1536x910.jpg

Повертайся, будь ласка, живим….

Повертайся, будь ласка, живим.

Я прошу не багато, й не мало.

Кожен вечір молюсь всім святим

Щоб нещастя тебе не спіткало.

Щоби Янгол закрив от біди,

Над тобою розправивши крила,

І шоб куля лихої орди

Не побачила, не зачепила.

Ясним ранком, та днем дощовим,

Я шепочу у синєє небо:

Повертайся, будь ласка живим,

Батьківщина чекає на тебе.

 

Дякуємо захисникам, які брали участь у звільненні нашого рідного міста Лиман. Вклоняємося перед кожним загиблим воїном України, який віддав своє життя за наше з вами мирне майбутнє! Вічна шана та пам’ять героям!

Слава Україні! Героям слава!

#UAразом
Виховна година та збори трудового колективу
"З Україною в серці"

Фото.jpg
Збори колективу.jpg

Як запобігти новому типу Коронавірусу

bottom of page