1/3

День захисників і захисниць України

8193.jpg

       Це свято виникло на тлі підсилення в суспільстві ідей декомунізації і збройної агресії Росії на Донбасі і в Криму.

      Державним святом 14 жовтня встановлено Указом Президента України від 14.10.2014.   А пізніше глава держави виступив з ініціативою зробити цей день вихідним. 5 березня 2015 року Верховна Рада підтримала президентський законопроєкт про встановлення вихідного 14 жовтня. Вперше День захисника України  у 2015 році відсвяткували під гаслом «Сила нескорених».

       14 жовтня 2022 року також мав би бути вихідним, але через війну цей день буде звичайним робочим днем.
      Датою свята не випадково обрали 14 жовтня, адже в цей день відзначають і День українського козацтва, символом якого була Богородиця.

День українського козацтва

680_59e0dee51f91b.jpg

      Для українських козаків День Покрови Божої Матері також був найбільш шанованим святом, адже їхню церкву було присвячено саме Діві Марії. В цей день, 14 жовтня, у козаків відбувалися вибори нового отамана.

       Після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова.

        День українського козацтва почали відзначати в Україні з 1999 року, коли Президент України Леонід Кучма впровадив це свято своїм Указом від 7 серпня 1999 року.

Покрова Пресвятої Богородиці

п.jpg

         Це свято відзначається християнами східного обряду (православними і греко-католиками) 14 жовтня. За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я – Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю Покровою. Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

         В Україні Покрова Пресвятої Богородиці завжди була великим святом. Існує народна прикмета: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови. Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні.

   У цей день педагогічний та студентський колектив Лиманського медичного фахового коледжу ДНМУ щиро та сердечно вітає з Днем захисника України всіх випускників та випускниць коледжу, викладача фізичної культури Янченка Андрія Анатолійовича, які сьогодні мужньо та сміливо боронять нашу Вітчизну, захищаючи її територіальну цілісність і виборюючи для нас право жити у вільній та незалежній державі.

  Дорогі наші захисники та захисниці! Бажаємо вам міцного здоров’я, стійкості та непохитності бойового духу, довгих років життя під мирним небом. Нехай не згасає у вас світло віри і допомагає високе покровительство Пресвятої Богородиці. Ми віримо в нашу перемогу та чекаємо на зустріч з вами!

 

Місце шани та вдячності

310137884_469662018522447_5431222874859847145_n-e1664890778315-1536x910.jpg

#UAразом
Виховна година та збори трудового колективу
"З Україною в серці"

Фото.jpg
Збори колективу.jpg

Як запобігти новому типу Коронавірусу

1.png
2.jpg
Червоний рівень 2.jpg

Повертайся, будь ласка, живим….

Повертайся, будь ласка, живим.

Я прошу не багато, й не мало.

Кожен вечір молюсь всім святим

Щоб нещастя тебе не спіткало.

Щоби Янгол закрив от біди,

Над тобою розправивши крила,

І шоб куля лихої орди

Не побачила, не зачепила.

Ясним ранком, та днем дощовим,

Я шепочу у синєє небо:

Повертайся, будь ласка живим,

Батьківщина чекає на тебе.

 

Дякуємо захисникам, які брали участь у звільненні нашого рідного міста Лиман. Вклоняємося перед кожним загиблим воїном України, який віддав своє життя за наше з вами мирне майбутнє! Вічна шана та пам’ять героям!

Слава Україні! Героям слава!